KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873035
nr 1587 3035
Carin Tham
(1888-1967), Sverige
Oljemålning, Landskap med tunga moln. Signerad. Olja på pannå, 60x70 cm, yttermått inklusive ram: 77x87 cm
Carin Tham, svensk målare född 1888, död 1967 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:01:02
11/12 17:51:27
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer